Na co se nejčastěji ptáte?

Přinášíme nejdůležitější otázky a odpovědi

Na co se ptáte před nástupem

O našich službách

Život v našem domově

Na co se ptáte před nástupem

Kde přesně se Domov nachází?
V obci Krabčice (v části Rovné), která leží mezi Roudnicí nad Labem (okres Litoměřice) a Mělníkem. Od hlavního města Prahy je vzdálena 45 km. Více...

Jak mohu zažádat o pobyt?
Je třeba vyplnit žádost o přijetí, kterou si můžete stáhnout (domov pro seniory |domov se zvláštním režimem), můžeme vám můžeme ji poslat poštou nebo si ji můžete osobně vyzvednout v našem Domově. Pokud si nevíte rady s vyplněním, kontaktujte nás.

Jak dlouhá je čekací doba pro přijetí do Domova?
Čekací doba je různá s ohledem na to, jakou potřebuje žadatel péči a jaké jsou jeho možnosti (zdravotní stav). Na některá místa je tak možné nastoupit okamžitě, na jiná se čeká i dva roky. Žádost lze podat s větším předstihem a je samozřejmě nezávazná. O aktuálních volných místech se prosíme informujte u naší sociální pracovnice paní Nikoly Petráčkové nebo paní Zuzany Hanuljakové.

Může dobu čekání ovlivnit sponzorský dar?
Nemůže. Žádosti o přijetí jsou zařazovány do seznamu čekatelů podle data doručení.

Musím být členem církve, abych se mohl přihlásit k pobytu?
Nikoliv. Diakonie stojí na křesťanských základech a právě proto z principu pomáhá všem lidem bez rozdílu - barvy pleti, sexuální či náboženské orientace nebo světonázoru.

Mohu se k Vám přijet nezávazně podívat?
Samozřejmě. Návštěva je nejlepším způsobem, jak se seznámit s prostředím, pracovníky i obyvateli domova. Abychom se vám mohli co nejvíce věnovat, domluvte prosím návštěvu předem - telefonicky.

Jaké věci a doklady potřebuji připřijetí?
Občanský průkaz, kartičku pojišťovny, léky na týden nebo alespoň předpisy na léky, pomůcky při inkontinenci, kompenzační pomůcky (berle, hole, toaletní křesla, chodítka, vozíky atd.).

O našich službách

Jaký je rozdíl mezi domovem pro seniory a domovem se zvláštním režimem?
v Domově pro seniory jde převážně o pomoc lidem, kteří potřebují zejména podporu v oblasti mobility.
V Domově se zvláštním režimem poskytujeme specializovanou péči lidem se syndromem demence.

Jak je to se stravováním?
V domově poskytujeme celodenní chutnou a vyváženou stravu i ve spektru dietních režimů. Obědy i večeře jsou připravovány ve dvou variantách. Stravu podáváme přiměřeně stavu klienta, vždy důstojně.

Kolik stojí pobyt?
Naše služby jsou zařazeny do základní sítě Ústeckého kraje a jejich cena tak odpovídá zákonným regulacím. Aktuální ceníky si můžete stáhnout: domov pro seniory, domov se zvláštním režimem

Život v našem domově

Jak často a kdy mne mohou moji blízcí navštěvovat?
Návštěvy nejsou časově ani jinak omezené. Záleží jen na vás a vaší rodině, jak se domluvíte. Prostor ke scházení je u nás dost, ať už v interiéru nebo v přilehlém krásném parku.

Mohu kdykoliv odjet k rodině domů na návštěvu?
Ano. Je pouze na vašem rozhodnutí, kdy, jak často a na jak dlouho chcete rodinu navštěvovat.

Mohu si s sebou do Domova vzít některé své věci (nábytek, televizi, obrazy, křeslo, deku atd.)?
Ano. Chceme, aby se u nás obyvatelé cítili co nejvíce jako doma. Možnost zkrášlit si své prostředí oblíbenými věcmi závisí jen na velikosti pokoje a domluvě s případným spolubydlícím.

Jak velký je váš domov?
Domov disponuje rozlehlým areálem několika budov zahradami a parkem. Každá budova má svůj osobitý charakter a různé technické vybavení.

Jaký personál o obyvatele pečuje?
O obyvatele se neustále stará tým vyškolených pečovatelek, z nichž mnohé mají dlouholeté zkušenosti s pomocí seniorům přímo v našem domově. Vedle toho jsou k dispozici zdravotní sestry. Několikrát do týdne do střediska dojíždí lékař. Průběžně jsou k dispozici jsou odborníci na různé další služby (praktický lékař, kadeřník, pedikérka atd.)

Jak vypadá den v domově?
"Ústavní" režim se u nás nekoná. Ke každému obyvateli přistupujeme individuálně s přihlédnutím k jeho zdravotnímu stavu či dalším okolnostem. Sami si vyberete, jak si přejete, abychom Vás oslovovali, sami si zvolíte, kdy chcete vstávat, společně s Vámi Váš individuální plán a podle toho se můžete během dne zapojovat do různých aktivit (pohybová cvičení, výtvarné dílny, vycházky apod.). Ve středisku také probíhá řada kulturních akcí, zúčastnit se můžete také pravidelných duchovních programů.

A jak je to s nabídkou duchovního doprovázení?
Do střediska pravidelně dochází evangelický a katolický duchovní. Každou neděli se konají bohoslužby. Lze také dohodnout individuální návštěvu či rozhovor.

Chcete se ještě na něco zeptat?
Napište přímo řediteli.